Elastyczność instalacji projektora Panasonic PT-AT6000

Pamięć obiektywu z automatyczną konwersją*

 

Możliwość zapamiętania 6 trybów pracy w Pamięci ustawień obiektywu. W każdym trybie zapisane są ustawienia powiększenia optycznego i ostrości dla proporcji obrazu 16:9, 4:3 oraz formatów kinowych np. 2,35:1.
 
Tryby pracy mogą być przełączanie ręcznie lub automatycznie. Projektor może wykrywać źródło 2,35:1 i 16:9 a następnie przełączać się w odpowiedni tryb ustawień tak aby przy danych proporcjach zajmował maksymalną możliwą przestrzeń na ekranie. Funkcja Lens Memory pozwala Ci bez przeszkód oglądąć obrazy w różnych proporcjach na szerokim ekranie 2,35:1, zapewniając wciągające, realistyczne oglądanie filmów, podobnie jak w kinie.
 
Nowa funkcja Lens Memory jest dostępna również w trakcie oglądania obrazów 3D.

 

*Podczas oglądania 3D, ustawienia Lens Memory (Pamięć obiektywu) mogą być przywołane wyłącznie manualnie.

Dwukrotny Zoom optyczny i szeroki zakres Lens Shift

 

Dwukrotny zoom optyczny i funkcja Lens Shift w połączeniu dają możliwość projekcji obrazu o przekątnej 120 cali (3m) z odległości od 3,6m do 7,2m. Dodatkowo, obraz może być przesunięty +/-100% w pionie i +/-26% w poziomie. Daje to doskonałą elastyczność konfiguracji. Jeśli zdecydujesz się na montaż sufitowy projektora, możesz powiększać i ustawiać ostrość obrazu za pomocą pilota.

Monitorowanie widma obrazu (Waveform Monitor)

 

Monitorowanie widma obrazu dla precyzyjnej kalibracji. PT-AT6000 umożliwia oglądanie widma obrazu i dostosowanie ustawień automatycznie lub ręcznie.

Zaawansowane funkcje regulacji Gamma

 

Krzywa Gamma może być elastycznie kontrolowana, umożliwiając precyzyjną kalibrację w zależności od źródła sygnału i środowiska. Jasność kolorów (Y), R, G i B dostosowana w dowolnym z dziewięciu punktów. Pozycja każdego punktu może być przesunięta w poziomie i pionie, w celu uzyskania odpowiedniego poziomu gradacji.

Tryb Split Adjust dla łatwego ustawienia parametrów obrazu

 

PT-AT6000 ma możliwość zamrażania dowolnego obrazu, a następnie dostosowanie go i łatwe porównanie z oryginalnym obrazem jeden obok drugiego.

Funkcja Cinema Colour Management Premium umożliwia elastyczną kontrolę kolorów

 

Ten system korekcji kolorów umożliwia swobodne ustawienia koloru w dwóch różnych trybach. Punktowy Tryb Korekcji pozwala wybrać punkt na obrazie i dostosować kolor, bez wpływu na kolory sąsiednie. Tryb Sześciu Kolorów umożliwia niezależną regulację kolorów: czerwonego, zielonego, niebieskiego, błękitnego, purpurowego i żółtego. Regulacja możliwa jest zarówno w trybie 2D jak i 3D.

Liczne wejścia

PT-AT6000 posiada 3 wejścia HDMI zapewniające cyfrowy przesył sygnału bez żadnych strat. Wejścia HDMI zapewniają jakość sygnału określanych standardami Deep Colour oraz x.v.Colour™. Pierwszy z nich określa głębię 10-bitowego obrazu przy liczbie 1.07 miliarda oraz 12 bitowego przy 68.7 miliardów kolorów zapewniając łagodną gradację barw. Z kolei x.v.Colour dostosowuje barwy obrazu w sposób najpełniej odzwierciedlający naturalne kolory.
 
Programowalne wejście trigger 12 V pozwalające na automatyzację Twojego kina domowego. Projektor posiada dwa wejścia trigger. Jako, że wejście jak i wyjście może działać niezależnie (ustawiane z menu) złącza te mogą być połączone z ekranami elektrycznymi, oświetleniem czy kurtyną. Połączone z funkcją Inteligent Lens Memory pozwalają na aranżacje domowego miejsca rozrywki w klasowe kino.
 

VIERA Link dla wygody użytkowania

 

Projektor Panasonic PT-AT6000 wspiera system VIERA Link. Dlatego jeśli twoje kino domowe posiada kompatybilny sprzęt, kino może wystartować po naciśnięciu jednego przycisku w pilocie projektora bez względu na to czy jest to płyta blu-ray czy program nagrany w nagrywarce HD.

Wydłużony cykl pracy do 5.000 godzin* oraz łatwa wymiana lampy

 

Konstrukcja modułu lampy zapewnia jej wydłużoną żywotność. Dodatkowo łatwy dostęp do komory lampy (od góry) i filtra 9 (z boku), znacznie ułatwia użytkowanie projektora. Filtr i lampę można z łatwością wymienić nawet przy instalacji sufitowej.
 
*Kiedy lampa pracuje w trybie ECO. Cykl wymiany lampy pracującej w trybie NORMAL wynosi 4.000 godzin. Podane wartości są wartościami maksymalnymi dla projektora pracującego w cyklu: 2 godziny włączony, 15 minut wyłączony. Jeśli lampa jest włączana i wyłączana częściej, cykl jej wymiany ulegnie skróceniu. Środowisko pracy również wpływa na cykl wymiany lampy.

Inne cechy

 

• 500000:1 połączony z jasnością 2400 ANSI lumenów
• Wysokiej jakości system optyczny z asferycznymi soczewkami, panele LCD z częstotliwością odświeżania 480Hz i większym współczynnikiem otwarcia przysłony
• Nowa lampa o mocy 220W zwiększająca luminancję czerwieni i zapewniająca jaśniejsze obrazy i doskonałe kolory
• 7 trybów wyświetlania obrazu: normalny, dynamiczny, Rec. 709, D-cinema, Cinema 1, Cinema 2 i tryb gracza
• Automatyczna detekcja sygnału 2D i 3D
• Wbudowany transmiter podczerwieni dla obrazów 3D
• Inteligentna detekcja formatu 16:9 i 2.35:1
• 3 wejścia HDMI
• Dwukrotny zoom optyczny oraz lens-shift (w pionie +/-100%, w poziomie +/-26%), dwa programowalne złącza trigger 12V
• Pobór mocy w trybie gotowości do pracy (standby) jedynie 0,08W
• Zaawansowanie opcje kalibracji

Kalkulator odległości

  Panasonic

 

    PT-AT6000 (format 16:9)

 

    PT-AT6000 (format 2.35:1)

 

    PT-AH1000 (format 16:9)

Promocja

Nagrody

 

 

 

 

 

 

 

Informacje dodatkowe