OPIS PROJEKTORA PANASONIC PT-AT6000E

   
Hollywood nie szczędzi wysiłków na produkcję filmów 3D, dających całkowicie nowe spojrzenie na poziom realizmu. Nowy projektor do kina domowego PT-AT6000E powstał zgodnie z filozofią firmy Panasonic, aby wyświetlać obrazy odzwierciedlające intencje i wizje reżyserów z Hollywood w Twoim własnym domu. PT-AT6000E został zaprojektowany od podstaw w celu osiągnięcia perfekcyjnej jakości obrazu 2D oraz został wyposażony w unikalne cechy 3D zapewniające osiągnięcie poziomu jakości obrazu wymaganego przez profesjonalistów z Hollywood. Kluczowe technologie projekcji 3D zostały stworzone we współpracy z inżynierami Panasonic Hollywood Laboratory, którzy odegrali kluczową rolę przy ustanawianiu standardów dla sygnału 3D. Wszystko to sprawia, że projektor Panasonic PT-AT6000E jest doskonałym rozwiązaniem zarówno do obrazów 2D jak i doświadczania wirtualnej rzeczywistości 3D w Twoim domu.
 
Nowa lampa 220W zwiększa efektywność świetlną projektora, aby zapewnić jaśniejszy obraz, nawet w czasie oglądania w 3D, z zachowaniem niezwykle czystych barw. Zdolny do wyświetlania obrazu z jasnością 2400 ANSI lumenów, PT-AT6000E uwalnia piękno obrazu 2D/3D Full HD wyświetlanego na ekranach o różnych rozmiarach. Wydajność chłodzenia na przykład wokół filtrów polaryzacyjnych została zwiększona poprzez zastosowanie specjalnej powłoki na czerwone i zielone soczewki pojemnościowe tak aby korygować zniekształcenia światła po podziale na trzy podstawowe kolory.
 

 

System optyczny zoptymalizowany do rozdzielczości Full HD. W celu osiągnięcia maksymalnej czystości i ostrości obrazów HD, ten zaawansowany system optyczny został wyposażony w obiektyw zoptymalizowany do FullHD. Składa się o n z 16 soczewek w 12 grupach wraz z dwiema asferycznymi soczewkami o dużej średnicy oraz dwoma soczewkami ED (extra low dispersion) o wysokiej przewodności świetlnej. Każda soczewka jest precyzyjnie skalibrowana w celu zapewnienia jednakowej ostrości od środka obrazu po jego krawędzie. Dzięki temu PT-AT6000E wyświetla oszałamiająco czyste i piękne obrazy.

 

 
 
Nowe panele LCD z odświeżaniem 480Hz. - Nowa technologia umożliwia panelom pracę z częstotliwością 480Hz, co przekłada się na większą ostrość i dużo bardziej komfortowy odbiór obrazów 3D (brak efektu migotania i przenikania). Matryce LCD zawierają pionowo ułożone molekuły ciekło-krystaliczne z nieorganicznymi powłokami, istotnie wydłużającymi czas ich życia. Gdy nie jest podawane napięcie molekuły ustawiają się prostopadle do podłoża zmniejszając ilość niepożądanego światła wydostającego się przez obiektyw co przekłada się na znaczne zwiększenie kontrastu.
 
 
Pure Contrast Plates zapewnia wysoki kontrast 500,000:1. Pure Contrast Plates w PT-AT6000E wykorzystuje niezwykle precyzyjny krystaliczny materiał, który jest ściśle dopasowany do charakterystyki paneli LCD, aby zauważalnie poprawić przejście światła wychodzącego paneli. Umożliwia to projektor do blokowania niepożądanych przecieków światła i skutecznie zwiększa zakres dynamiki. Działa razem z Pure Color Filter Pro i Dynamic Iris Pro, aby osiągnąć zdumiewający współczynnik kontrastu 500,000:1.
 
Filtr Pure Color Pro podukujący żywe, bogate kolory – filtr optyczny optymalizuje spektrum światła z lampy UHM pomagając w wyświetlaniu głębszej czerni i jednocześnie poprawiając poziomy czystości 3 podstawowych kolorów (czerwonego, zielonego i niebieskiego). Ten zaawansowany system optyczny zwiększa zakres wyświetlania barw od standardów HDTV (Rec.709) do gamy kolorów używanych w kinie cyfrowym.
 
 
Dynamiczna przysłona Iris Pro nadaje piękno zarówno jasnym ja i ciemnym scenom. Ten inteligentny system przysłony analizuje poziom jasności obrazu przy użycie histogramu, następnie dostosowuje moc lampy, przysłonę i krzywą gamma w celu uzyskania idealnego obrazu. Regulacja odbywa się w czasie rzeczywistym klatka po klatce dzięki czemu projektor osiąga szeroki zakres dynamiki zapewniając piękne jasne i ciemne sceny.
 
 
Technologia Smooth Screen. Podczas gdy wiele projektorów LCD cierpi na efekt siatki na ekranie spowodowany odstępami pomiędzy pikselami Panasonic z sukcesem zwyciężył z tym ograniczeniem technologicznym. Technologia Smooth Screen wykorzystuje własność podwójnego załamania kryształków w celu wyświetlenia na ekranie pikseli bez widocznych przerw między nimi.
 
7 trybów wyświetlania obrazu. Zarówno dla obrazów 2D jak i 3D, dostępnych jest 7 różnych trybów wyświetlania obrazu )normalny, dynamiczny, Rec. 709, D-cinema, Cinema 1, Cinema 2 i tryb gracza ze zredukowanym opóźnieniem klatkowym).
 
 

DOSKONAŁE OBRAZY 3D

 
Panel LCD z odświeżaniem 480Hz. PT-AT6000E dysponuje panelami LCD z odświeżaniem 480HZ, które wydłużają czas otwartej migawki o 1,5 raza w stosunku do systemu 240Hz. Unikalna technologia Panasonic poprawia jasność obrazów oglądanych przez okulary przy jednoczesnej minimalizacji efektu migotania czy efektu podwójnego obrazu jako rezultatu nakładania się lewego obrazu na prawe oko i vice versa.
 
 
3D Motion Remaster zapewnia prawidłowy, naturalny ruch 3D – nowa technologia rozwiązuje problem spowodowany przez zjawisko zwane efektem Mach-Dvorak, który występuje w wielu urządzeniach w czasie oglądania 3D. System aktywnej migawki 3D wyświetla naprzemiennie obrazy z  lewego i prawego oka. Oznacza to, że obrazy z obu oczu uchwycone jednocześnie, są wyświetlane z opóźnieniem. Podczas tego opóźnienia, zwłaszcza w trakcie oglądania sceny z obiektem poruszającym się dynamicznie, poziomo przez ekran, mózg widza automatycznie przewiduje i formuje obraz, którego pozycja różni się od rzeczywistego obrazu. Skutkuje to nieprawidłowym postrzeganiem głębi i sprawia, że ruch poziomy wydaje się nienaturalny. Technologia 3D Motion Remaster zapewnia płynny ruch obrazów 3D kreując właściwie pozycjonowany obraz, aby zrekompensować opóźnienie.
 
 
Nowo zaprojektowany procesor z podwójnym rdzeniem – wysokiej jakości procesor obrazów 2D obejmujący tworzenie dodatkowych ramek oraz procesor wyostrzenia detali może być teraz zastosowany przy obrazach 3D dzięki nowemu silnikowi przetwarzania obrazu z podwójnym rdzeniem.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kreator ramek Frame Creation 2 w celu redukcji cieni powstałych podczas wyświetlania dynamicznych obrazów Interpolacja klatek z podwójna prędkością dla obrazów 2D została zaadoptowana do wyświetlania obrazów 3D, poprawiając w znaczący sposób czystość obrazów 3D produkując ostre i czyste obrazy z szybko poruszającymi się obiektami w sporcie czy filmach akcji.
 

 

Naturalna czystość nawet najdrobniejszych detali dzięki Detail Clarity Procesor 4. Ten zaawansowany procesor wprowadza większą przejrzystość i ostrość detalom zawartym w obrazie. Po analizie częstotliwości sygnału wideo w każdej scenie, układ optymalizuje ostrość dla każdej części obrazu, bazując na przeanalizowanych danych. Wynikowy obraz, 3D oraz 2D, jest bardziej naturalny i żywszy niż ten uzyskiwany za pomocą poprzednich technologii przetwarzania.

 

 
Zaawansowane funkcje regulacji 3D. Różnorodność dostępnych regulacji oglądania 3D zapewnia większy komfort oglądania w domu. Dostępna jest między innymi pamięć obiektywu 3D, zoom i ostrość 3D, korekcja trapezu 3D.
 
3D Viewing Monitor – łatwa korekcja głębi pola widzenia. Ta funkcja pozwala dopasować głębie ostrości do rozmiaru projekcji, ustawianego w zakresie przekątnych od 40 do 200 cali. Na tej podstawie projektor określa jak silny ma być efekt głębi, tak by w każdych warunkach osiągnąć optymalne wrażenia projekcji przestrzennej. Ponadto dzięki wbudowanemu mechanizmowi kalibracji można idealnie dopasować głębię pola widzenia na bieżąco wprowadzając poprawki.


 

 

3D Picture Balance with Waveform Monitor. Projektor może wyświetlić jednocześnie, obok siebie obrazy dla lewego oraz prawego oka, dzięki temu możemy ocenić jakość materiału źródłowego. Jeśli występują różnice, oznacza to słabą jakość źródła. Analizator widma pracujący w czasie rzeczywistym pozwala łatwo dokonywać korekt jasności, kontrastu oraz nasycenia poszczególnymi kolorami. Dodatkowo istnieje możliwość natychmiastowego przywołania trzech zapisanych wcześniej ustawień.

 

 
Konwersja 2D-3D. Dzięki zaawansowanemu procesorowi możliwa jest konwersja dowolnego sygnału 2D na obraz 3D, do wyboru jest jeden z pięciu trybów pracy procesora.
 

Precyzyjnie dostrojona projekcja 3D z opcjonalnymi okularami Panasonic VIERA 3D Eyewear. PT-AT6000E do projekcji 3D używa technologii sekwencyjnej. Podczas oglądania filmów trójwymiarowych PT-AT6000E synchronizuje okulary i dzięki bardzo szybkiemu przesłanianiu na zmianę lewego i prawego oka powstaje złudzenie trzeciego wymiaru.
 
Wbudowany emiter podczerwieni 3D PT-AT6000E posiada wbudowany emiter IR dzięki czemu instalacja staje się o wiele prostsza i tańsza. Wbudowane urządzenie zapewnia synchronizację na dystans maksymalnie 6 metrów. Dla większych instalacji można dokupić zewnętrzny emiter ET-TRM110 umożliwiający synchronizację na dystansie do 10 metrów.
 
 

PERSONALIZACJA I ELATYCZNOŚĆ INSTALACJI

Pamięć obiektywu z automatyczną konwersją.Możliwość zapamiętania 6 trybów pracy w Pamięci ustawień obiektywu. W każdym trybie zapisane są ustawienia powiększenia optycznego i ostrości dla proporcji obrazu 16:9, 4:3 oraz formatów kinowych np. 2,35:1. Tryby pracy mogą być przełączanie ręcznie lub automatycznie. Projektor może wykrywać źródło 2,35:1 i 16:9 a następnie przełączać się w odpowiedni tryb ustawień tak aby przy danych proporcjach zajmował maksymalną możliwą przestrzeń na ekranie.
 
 
Monitorowanie widma obrazu (Waveform Monitor) dla precyzyjnej kalibracji. PT-AT6000E umożliwia oglądanie widma obrazu i dostosowanie ustawień automatycznie lub ręcznie.
 
 
 
 
 
 
 
 
Dwukrotny Zoom optyczny i szeroki zakres Lens Shift. Dwukrotny zoom optyczny i funkcja Lens Shift w połączeniu dają możliwość projekcji obrazu o przekątnej 120 cali (3m) z odległości od 3,6m do 7,2m. Dodatkowo, obraz może być przesunięty +/-100% w pionie i +/-26% w poziomie. Daje to doskonałą elastyczność konfiguracji. Jeśli zdecydujesz się na montaż sufitowy projektora, możesz powiększać i ustawiać ostrość obrazu za pomocą pilota.
 
 
Zaawansowane funkcje regulacji Gamma. Krzywa Gamma może być elastycznie kontrolowana, umożliwiając precyzyjną kalibrację w zależności od źródła sygnału i środowiska. Jasność kolorów (Y), R, G i B dostosowana w dowolnym z dziewięciu punktów. Pozycja każdego punktu może być przesunięta w poziomie i pionie, w celu uzyskania odpowiedniego poziomu gradacji.
 
 
Tryb Split Adjust dla łatwego ustawienia parametrów obrazu. PT-AT6000E ma możliwość zamrażania dowolnego obrazu, a następnie dostosowanie go i łatwe porównanie z oryginalnym obrazem jeden obok drugiego.
 
 
Funkcja Cinema Colour Management Premium umożliwia elastyczną kontrolę kolorów. Ten system korekcji kolorów umożliwia swobodne ustawienia koloru w dwóch różnych trybach. Punktowy Tryb Korekcji pozwala wybrać punkt na obrazie i dostosować kolor, bez wpływu na kolory sąsiednie. Tryb Sześciu Kolorów umożliwia niezależną regulację kolorów: czerwonego, zielonego, niebieskiego, błękitnego, purpurowego i żółtego. Regulacja możliwa jest zarówno w trybie 2D jak i 3D.
 
 

 

LICZNE WEJŚCIA

 
Wejścia HDMI. PT-AT6000E posiada 3 wejścia HDMI zapewniające cyfrowy przesył sygnału bez żadnych strat. Wejścia HDMI zapewniają jakość sygnału określanych standardami Deep Colour oraz x.v.Colour™. Pierwszy z nich określa głębię 10-bitowego obrazu przy liczbie 1.07 miliarda oraz 12 bitowego przy 68.7 miliardów kolorów zapewniając łagodną gradację barw. Z kolei x.v.Colour dostosowuje barwy obrazu w sposób najpełniej odzwierciedlający naturalne kolory.
 
 
Programowalne wejście trigger 12 V pozwalające na automatyzację Twojego kina domowego. Projektor posiada dwa wejścia trigger. Jako, że wejście jak i wyjście może działać niezależnie (ustawiane z menu) złącza te mogą być połączone z ekranami elektrycznymi, oświetleniem czy kurtyną. Połączone z funkcją Inteligent Lens Memory pozwalają na aranżacje domowego miejsca rozrywki w klasowe kino.
 

VIERA Link dla wygody. Projektor Panasonic PT-AT6000E wspiera system VIERA Link. Dlatego jeśli twoje kino domowe posiada kompatybilny sprzęt, kino może wystartować po naciśnięciu jednego przycisku w pilocie projektora bez względu na to czy jest to płyta blu-ray czy program nagrany w nagrywarce HD.
 

Wydłużony cykl pracy do 5.000 godzin oraz łatwa wymiana lampy. Konstrukcja modułu lampy zapewnia jej wydłużoną żywotność. Dodatkowo łatwy dostęp do komory lampy (od góry) i filtra 9 (z boku), znacznie ułatwia użytkowanie projektora. Filtr i lampę można z łatwością wymienić nawet przy instalacji sufitowej.

 


Kalkulator odległości

  Panasonic

 

    PT-AT6000 (format 16:9)

 

    PT-AT6000 (format 2.35:1)

 

    PT-AH1000 (format 16:9)

Promocja

Nagrody

 

 

 

 

 

 

 

Informacje dodatkowe