Panasonic PT-AT6000 3D LCD - Recenzja projektora od HDTVtest

 
Panasonic PT-AT6000 jest drugim projektorem 3D do kina domowego tego japońskiego producenta, i co ciekawe, pierwszym projektorem, który przeszedł nasz rygorystyczny test.
 
Obecnie jest to jedyny model firmy Panasonic zaprojektowany z myślą o kinie domowym wysokiej jakości. Zamiast tworzyć kilka modeli na różnych pułapach cenowych (pozbawiając tańszych modeli wielu funkcji i możliwości), Pansonic skupia się na tworzeniu jednego modelu, który celuje w rynek projektorów w cenie do 3000 funtów. Posiada 3 ciekłokrystaliczne panele Full HD 1920x1080, podświetlane przez lampę wzbogacającą czerwień, która została zaprojektowana, aby walczyć z niedoborem mocy w spektrum czerwonym (powszechny problem projektorów). Zastosowano również wiele innych technologii w układzie optycznym aby zachować czystość koloru. Panasonic twierdzi, że PT-AT6000 może nawet odtworzyć gamę kolorów DCI-P3 stosowaną w komercyjnych projektorach kinowych, co jest sporym osiągnięciem jak na projektor przeznaczony dla zwykłych konsumentów. Mimo, że nie mamy treści DCI do użytku domowego, to powinno nam zależeć na dobrym odwzorowaniu gamy HDTV Rec.709, wiedząc że PT-AT6000 potrafi poradzić sobie z czymś "większym". W rzeczy samej, projektor posiada dedykowany tryb "Rec709", który powinien sprostać wymaganiom użytkowników oczekujących wiernego odwzorowania sygnału ze źródeł stosowanych w domach, takich jak odtwarzacze Blu-ray i dekodery HDTV.
 
Panasonic nie obawia się również wspominać o tym, że współpracuje z kolorystami z Hollywood, oraz innymi specjalistami z branży filmowej, przy rozwijaniu możliwości projektora PT-AT6000, przypominając o tym klientom hasłem "Hollywood tuned". Projektor posiada również funkcję Lens Memory, która pozwala na zapisanie różnych konfiguracji ustawień zoom i ostrości, a następnie ich przywołanie (co, w niektórych ustawieniach, może być wykorzystane jako wygodny sposób na obsługiwanie wielu obrazów o różnych proporcjach bez konieczności ręcznego regulowania ustawień projektora za każdym razem).
 

Kalkulator odległości

  Panasonic

 

    PT-AT6000 (format 16:9)

 

    PT-AT6000 (format 2.35:1)

 

    PT-AH1000 (format 16:9)

Promocja

Nagrody

 

 

 

 

 

 

 

Informacje dodatkowe