Panasonic PT-AT6000 3D LCD - Recenzja AVForums

 
Zaledwie dekadę temu, wspomnienie o projektorze HD w cenie poniżej 20,000 funtów odebrano by co najmniej jako żart. Projektory cyfrowe poprzedniej generacji miały słabą rozdzielczość, głośno pracujące wentylatory, i poziom czerni, który był bardziej podobny do lekkiego odcieniu szarości. Obecnie jednak wszystko się zmieniło. Fani kina domowego w zasadzie nigdy nie byli w tak dobrej sytuacji jak teraz. Nowy model firmy Panasonic będzie musiał stawić czoła innym graczom z rynku projektorów do kina domowego w przedziale cenowym do 3,000 funtów, między innymi modelom oferowanym przez firmy JVC, Sony, Acer, BenQ oraz Epson.
 
Panasonic zachowaj design obudowy projektora z odchodzącego modelu PT-AT5000, ale dodano kilka nowych elementów "pod maską". Między innymi jest to nowa lampa 220W wzbogacająca czerwień, co jest obietnicą jaśniejszego obrazu, zwłaszcza w trybie 3D. Urządzenie posiada liczbę wejść źródłowych, wystarczającą nawet dla najbardziej wymagających fanów kina domowego. Sterowanie zoom i focus jest odbywa się elektrycznie. Cieszy również funkcja Lens Memory, którą docenią zwłaszcza posiadacze ekranu CinemaScope. Usprawnienia funkcji Lens Memory w porówwnaniu z poprzednim modelem polegają na możliwości użycia jej również w trybach 3D, szybciej dokonuje regulacji, istnieje również możliwość usunięcia z ekranu wiadomości "processing". Jedną z głównych zalet PT-AT6000 jest możliwość użycia go z dużym ekranem CinemaScope, a dzięki technologii Smooth Screen, struktura pikseli nie jest widoczna, oferuje to naprawde imponujące, realistyczne wrażenia podczas oglądania filmów.  
 
Biorąc pod uwagę cenę i możliwości, uważamy że Panasonic PT-AT6000 ma zwycięstwo w swoich rękach, na trudnym i wymagającym rynku, na którym rywalizuje. Wyświetlanie treści 2D jest doskonałe, z głęboką czernią, dobrymi detalami cieni i wiernym odwzorowaniem kolorów po kalibracji. Projektor jest również znakomity w odtwarzaniu 3D, a dzięki dodatkowej jasności, powinien poradzić sobie nawet w pomieszczeniach przeznaczonych do kina domowego, które są dalekie od ideału. Pomimo dużej konkurencji projektorów do kina domowego dostępnych obecnie w cenie poniżej 3,000 funtów, Panasonic PT-AT6000 wymaga twojej uwagi i polecamy koniecznie sprawdzić go w akcji!
 

Kalkulator odległości

  Panasonic

 

    PT-AT6000 (format 16:9)

 

    PT-AT6000 (format 2.35:1)

 

    PT-AH1000 (format 16:9)

Promocja

Nagrody

 

 

 

 

 

 

 

Informacje dodatkowe