Panasonic PT-AT6000 - Test Expert Reviews

 
Projektory Panasonic zawsze stanowiły obiekt pożądania dla fanów kina domowego, i jest mało prawdopodobne aby model PT-AT6000 stanowił tutaj wyjątek. Jest to najnowszy model tej firmy wykonany w technologii 3LCD, pośród wielu innych zalet, posiada wiele wejść, inteligentny kreator ramek i wsparcie aktywnego 3D.

Model PT-AT6000 został zaprojektowany do montażu sufitowego, ale posiada również regulowane nóżki, pozwalające w razie konieczności umieścić projektor na stole, czy też biurku. Projektor posiada elektryczny zoom i ostrość, pozwalając na regulację obrazów w różnych proporcjach, już po zainstalowaniu urządzenia. Jest również funkcja zapamiętywania różnych ustawień obiektywu i ich późniejszego odtworzenia.

Złącza zostały umieszczone z tyłu projektora. Projektor posiada 3 wejścia HDMI, wejście component, composite i S-Video, wejście VGA, oraz port RS232C pozwalający zintegrować urządzenie z w pełni zautomatyzowanym systemem kina domoego. Jeśli posiadasz w domu automatyczny system sterowania, możesz wykorzystać dwa wyjścia trigger, dzięki którym można zaprogramować np. rozwinięcie rolet, zasunięcie zasłon, czy wysunięce ekranu projekcyjnego.

Z boku projektora umieszczono kilka przycisków, ale kompaktowy pilot zdalnego sterowania jest o wiele bardziej poręczny do przełączania źródła i zmiany ustawień. Jest podświetlony, co ułatwia odnajdywanie przycisków w zaciemnionych pomieszczeniach. Pilot posiada również przycisku - skróty do wszystkich głównych funkcji, łącznie z trybem obrazu, zmianą 2D na 3D, wczytaniem zapisanych ustawień obiektywu i regulacją obrazu.

Po wyjęciu z pudełka, PT-AT6000 poradził sobie dość dobrze w naszym jasno oświetlonym pomieszczeniu testowym. Projektor cechuje się jasność 2.400 ANSI lumenów dzięki zastosowaniu nowej lampy 220W, która świeci z grubsza o 20% jaśniej niż lampa 200W zastosowana w modelu PT-AT5000. Panasonic przeprojektował moduł lampy na rok 2013, usprawniając rozpraszanie ciepła bez zwiększania obrotów wentylatora. Projektor z pewnością jest cichy przy normalnym użytkowaniu, nigdy nie generuje nadmiernego hałasu. Chociaż można realnie skorzystać z PT-AT6000 oglądając piłkę nożną bez całkowitego wyłączania światła w pokoju, to na pewno będziesz chciał wyciemnić światła podczas oglądania filmów...
 

Kalkulator odległości

  Panasonic

 

    PT-AT6000 (format 16:9)

 

    PT-AT6000 (format 2.35:1)

 

    PT-AH1000 (format 16:9)

Promocja

Nagrody

 

 

 

 

 

 

 

Informacje dodatkowe